Календарно-тематичне планування вчителя: як оформляти плани?
Інформацію можна знайти тут:
Система планів РМК
Розділ з науково-методичного посібника К. М. СТАРЧЕНКА, В. І. ПУЦОВА, Г. М. ЛИТВИНЕНКА
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ МЕТОДИЧНОЮ УСТАНОВОЮ РАЙОНУ (МІСТА),
м. Київ – 2009. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист від 22.12.08 № 1/11- 6472 )
У професійній діяльності виправдали себе такі планові періоди:
довготривале планування від трьох до п’яти років;
середньотривале планування на один рік;
короткотривале планування: квартальне чи місячне, декадне (тижневе).
1. Перспективний план на 3-5 років є необхідним для методичного кабінету. Під час складання враховується: перспективи розвитку освіти в т. ч. в регіоні; заклади освіти; педагогічні кадри; кількісні та якісні зміни, курси та атестація; розвиток РМК як науково-методичного центру.
Перспективний план є базовим для складання річних планів.
2. Річний план роботи РМК, як показує практика останніх років, має ряд принципових недоліків. По-перше, в багатьох методичних кабінетах він перестав існувати як самостійний документ. По-друге, плани роботи, що були нами вивченні, не відповідають вище розглянутим вимогам, а значна їх кількість складається формально і має ряд типових недоліків як: розмитість цілей та завдань діяльності кабінету; відсутність будь-якого зв’язку з попереднім планом; надмірна кількість різнопланових заходів без достатнього обґрунтування; відсутність пріоритетів у плануванні; надмірна деталізація планування, що характерне для короткотривалих планів; відсутність логіки визначення розділів плану та їх структури. Фактично подібні плани перестають виконувати притаманну для них функцію.
Отже, згідно Положення різний план роботи РМК є обов’язковим і повинен визначати основні напрями, передусім, методичної роботи як системи.
Якщо вас зацікавила дана інформація, ми надаємо вам змогу ознайомитися з технологіями планування та прикладами варіантів планів.
![]() |
![]() Натисніть кнопку! ![]() |
![]() |